1989 yılının Kasım ayının yirmi birinci gününde müzik dinlemeye başladı. Lise eğitimi sonrasında tüm zamanını müziğe ayırdı. Üretimlerini kaydetmek amacıyla, evinde dört tarafı iki kat sunta ile kaplı ve yalıtılmış bir stüdyo yarattı. Müzikal arayışının deneylerini yapabileceği bu ortam, kopuza ve perdesiz gitara yoğunlaşmasına neden oldu.

Yaptığı kayıtlara aldığı olumlu ilgi üzerine profesyonel albüm çalışmalarına başladı. “Umuda Mavi” adlı ilk solo albümünü 2013 yılında yayınladı. “Diriliş” adlı bestesi birçok projede kullanıldı (halen Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım müzikalinde seslendirilmektedir). Uzun sap bağlamada “Hasret Düzeni” adını verdiği bir akort düzenini geliştirdi ve üç eserden oluşan “Dünyada Cennet” adlı ikinci solo albümünü bu düzen ile kaydetti. “Bir Orman Gibi” adlı çocuk oyununun müziklerini hazırladı. “Yandı Ha Yandı” isimli iki eserden oluşan ve Adem Tosunuğlu ve Merih Aşkın ile beraber kaydettiği teklisini 2019 yılında kendi kurduğu “Ahâli Müzik” firmasından yayınladı. 2019 yılında müzikal arayışlarını gerçekleştireceği Ahâli Stüdyo’yu açtı. “İçinde Yol Var” ismini taşıyan üç eserden oluşan mini albümünün kayıtlarını 2019 yılının Kasım ayında tamamladı ve 2020 yılının Ocak ayında yayınladı. 2020 yılında kaydettiği “Üç Güzel” ve “Böyle İkrar İle” teklilerini “Alim Yapım” etiketiyle yayınladı.

Muhammet Çakıral’ın yazıp yönettiği “Lacivert Gece” ve Kemal Varol’un “Aşıklar Bayramı” romanından uyarlanan, yönetmen koltuğunda Özcan Alper’in yer aldığı ve kadrosunda Kıvanç Tatlıtuğ ve Settar Tanrıöğen’nin de yer aldığı “Aşıklar Bayramı” filmlerinin müziklerini yaptı.

Semih Çelenk’in yazıp yönettiği, Fırat Tanış’ın oynadığı “Gelin Tanış Olalım” adlı türkülü müzikalde Hasret Düzeni bağlaması, kopuzu, curası ve sesiyle 2016 yılından beri rol almaktadır (2023 Eylül ayı itibariyle 385 oyun temsili yapılmıştır). 2019 yılında Mikail Aslan ile çalışmaya başlamış ve Türkiye konserlerinde sanatçıya kopuzuyla ve sesiyle eşlik etmektedir.

2021 senesinde çekimlere başladığı ve 2023 Eylül itibariyle 36 bölüm çekilen “PortakalAltı” projesinin kayıtlarına devam etmekte ve 2019 yılında Olcay Bozkurt ve Sertaç Şanlı ile birlikte kurduğu “Cem Erdost İleri TRIO” ile müzikal arayışlarını canlı performanslarıyla dinleyicilerine sunmaktadır.